Çarşı / Üreticiler / PERARU chocolate
PERARU chocolate
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Tüm Ürünler (12 ürün)
Belize %74 Çikolata | Bean To Bar Chocolate
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Belize %85 Çikolata | Bean To Bar Chocolate
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Tanzania 74% Çikolata | Bean To Bar Chocolate
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Belize 100% Organik Çikolata
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Peru Gran Nativo | Bean To Bar Chocolate
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Yabanmersinli Belize 100% Çikolata
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kuru Üzümlü Belize 100% Çikolata
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Bademli Çikolata - Tanzania %74 With Almond
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Kakao Çayı
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

PERARU chocolate olarak ‘Bean to Bar’  felsefesi ile kakao çekirdeğinden çikolata üretiyoruz. Kakao çekirdeğinin teruarı yansıtan karakter özelliklerini, içerdiği aromaları çikolatada açığa çıkarıyor ve her bir menşei ile birbirlerinden farklı tat profillerinde, lezzetli çikolatalar sunuyoruz. Nitelikli, kompleks aroma yapılarına sahip organik kakao çekirdekleri ve şeker kullanarak ürettiğimiz iki içerikli çikolatalarımız ile sizleri katkısız, saf çikolatayla buluşturuyoruz. 'Bean to Bar' yolculuğumuz merak ile başladı, keşifler ile şekillendi, tutku ile devam ediyor. Sizler de bu benzersiz ‘Bean to Bar’ deneyimine davetlisiniz. 

Coşkun Sezer
PERARU chocolate
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Coşkun Sezer
Yetkili Kişi
Coşkun Sezer
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
PERARU chocolate olarak ‘Bean to Bar’  felsefesi ile kakao çekirdeğinden çikolata üretiyoruz. Kakao çekirdeğinin teruarı yansıtan karakter özelliklerini, içerdiği aromaları çikolatada açığa çıkarıyor ve her bir menşei ile birbirlerinden farklı tat profillerinde, lezzetli çikolatalar sunuyoruz. Nitelikli, kompleks aroma yapılarına sahip organik kakao çekirdekleri ve şeker kullanarak ürettiğimiz iki içerikli çikolatalarımız ile sizleri katkısız, saf çikolatayla buluşturuyoruz. 'Bean to Bar' yolculuğumuz merak ile başladı, keşifler ile şekillendi, tutku ile devam ediyor.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Tedarik aşamasında üreticiyi destekleyecek çekirdekleri tedarik ediyoruz. (küçük üreticiler, doğaya saygılı, adil üretim ilkesi ile üretim yapan üreticiler) Üretim aşamasında minimum içerik (sadece iki içerikli (kakao çekirdeği ve şeker) dark chocolate ve sadece 4 içerik ile (kakao çekirdeği, şeker, kakao yağı ve süt tozu) milk chocolate ) ile kimyasal ve katkı maddelerinden uzak yalın üretim. Sıfır atık çalişiyoruz. Uretim aşamasında sadece kakao kabugu açığa cıkıyor. Bu kabuklar kakao çayı olarak tüketiliyor. İnsanları gerçek çikolata ile tanıştırıyoruz, onlara farklı bir deneyim yaşatıyoruz.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Tablet Çikolata.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kendi üretimlerimiz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlamıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Ağırlıklı olarak kakao çekirdeği üreticileri ile çalışmaktayız. Bunun paralelinde tanımlama yapmak gerekir ise üreticilerimiz ile şeffaf, bilgi alışverişin de bulunduğumuz bir iletişim söz konusu.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kakao çekirdeğini yurtdısından tedarik ediyoruz. Tedarik mikarlarımızın kıyasla daha az olması nedeni ile Distribitorler aracılığı ile Hollanda dan tedarik ediyoruz. Ana mensei Tanzanya, Madagascar, Belize, Peru olmakla birlikte çaliştiğimiz distribitorlar ve dolayısı ile üreticiler ekolojik açıdan adil ve duyarlı bir biçimde üretiliyor.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
49 m2 lik butik bir çikolata dükkanımız var. Hem üretim , hem satış yapamakta olduğumuz bir yer. Kakao çekirdeği cuvallar ile dükkana giriyor ve tablet çikolata olarak dükkandan çıkıyor :) tüm imalat süreci kendi bünyemizde gerçekleşmekte. Şeffaf, müşterilerimizin tüm sürece tanık olabilecegi bir yapımız bulunmakta.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Organik Müteşebbis sertifikamız var. Kakao çekirdeklerimizin tamamı organik ve fair trade sertifikalı. 100% çikolatamız , kakao nibs , kakao çayı da organik sertifikalı. Sütlü çikolatalarımzıda kullandıgımız süt tozu organik sertifikalı.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Kullanmıyoruz.
Gıda üretim izniniz var mı?
Var.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Sıfır atık.
Ekolojik açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü yanımızın sosyal yanımız.
İnsanları gerçek , olması gereken bir ürün ile tanıştırıyoruz. Konvensiyonel üretimin algısal olarak farklı bir anlam ve lezzet ile sunduğu ürünün özüne insanları davet ediyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
2023 yılı içerisinde konvesnsiyonel pancar şekeri yerine organik şeker kamışı şekeri ile organik çikolata üretmek. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak. Çocuklar ile, çocukları odak noktasına alan ve çocuklara fayda sağlayacak projeler önceliğimiz
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
2 kişi.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.