Çarşı / Üreticiler / IMperfectionists
IMperfectionists
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Hızlı moda anlayışının senelik ortalama 92 milyon ton tekstil atığı ürettiğini biliyor muydunuz?

Hızlı moda anlayışı, kullan at kültürünü ve aşırı tüketim dolayısıyla da ihtiyaç fazlası üretimi tetikliyor. Bizde buna bir çözüm bulmak istedik. Bu çözümü de 100% doğal içerikli ve etik yerli üreticiler ile ürettiğimiz tasarımlarımızda bulduk. 

Dilayla Kopuz
IMperfectionists
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
DİLAYLA KOPUZ
Yetkili Kişi
Dilayla Kopuz
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
2020 yılında sıfır atık ve 100% doğal ilkesiyle yola çıktık. Bütün tasarımlarımız lokal üreticiler tarafından etik olarak üretiliyor.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
[IM]perfectionists lokal üreticilere asgari ücretin altında olmamak üzere çalışma olanağı sağlar. Hedef no'yu destekler. 8: İnsana yakışır iş ve ekonomik büyüme [IM]perfectionists tedarik zincirinde yer alan herkes için güvenli çalışma koşulları yaratır. Hedef no 12: Sorumlu tüketim ve üretim [IM]perfectionists plastikten arınmış bir moda endüstrisi için çalışır. Hedef no 13, 14 ve 15: İklim Eylemi, Sudaki Yaşam ve Karasal Yaşam https://www.imperfectionists.dk/pages/our-manifesto
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tekstil
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Bütün ürünlerimiz cinsiyetsiz/unisex olmaktadır ürün skalamız Kenevir bazlı sweatshirtler, pamuk tshirtler, pamuk şortlar, keten ve pamuk çantaları içermektedir. Ayrıca eriyince el kremine dönüşen mumlarımız 10 farklı kokuda mevcuttur. Sıfır atık yüz temizleme pamuklarımız ve kenevir çoraplarımız mevcut.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Sadece kendi tasarımlarımızı satıyoruz.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Fason üretim yapıyoruz. Çalıştığımız atölyeler çocuk işçi veya sigortasız işçi çalıştırmıyor. Ürünlerimizde baskı yerine nakış kullanıyoruz tasarımlarımızın kullanım ömrü uzun ve kalitesi yüksek olması için. Nakışçımız şirketimizin kurulduğu ilk günden beri aynıdır. Mumlarımız bir kadın girişimci tarafından kendi atölyesinde üretiliyor. Dikim atölyelerimiz ise 3 adet olup her biri ayrı ayrı lokal üreticilerdir 2-3 senedir de beraber çalışmaktayız. Her tasarımımızda bulunan karekodları okuttuğunuzda aşama aşama ürünlerin kim tarafından yapıldığını görebiliyorsunuz. Linki de inceleyebilirsiniz. https://www.imperfectionists.dk/pages/our-production
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Lokal üreticiler ve GOTS ve OEKO-TEX sertifikalı hammaddeler ile çalışıyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Kurulduğumuz günden beri gururla Türkiye’de yerli ve etik üretim yapıyoruz. Etiketlerimizde görüldüğü gibi ‘Responsibly Made in Turkiye’ yani ‘Bilinçli/sorumlu olarak Türkiye’de üretildi’ ibaresi Türk işçiliğini ön plana çıkarmak hayalimizin bir parçası Bizim için yerel üreticilere iş imkanı sağlayarak asgari ücret altı olmaksızın çalışmak başarıya ulaşan temel taş. Üretim sürecimizde ise herkes için güvenli çalışma koşulları yaratmak ve elbette kimsenin mahremiyet hakkını ihlal etmeden olduğunca fazla şeffaflık sağlamak yani yetenekli üreticilerimizi sizlere tanıtmak Üretimimiz tasarımcımız Dilayla’nın kağıda yaptığı çizimlerin dijital ortama iletilmesi ve dijital prototipleme ile başlıyor sonrasında ise dijital kalıplarımızın fiziksele dönüşüp kumaş kesilmesiyle devam ediyor. Inovasyonu marka vizyonumuzun temel taşı yaptığımız için teknolojiden olabildiğince yararlanarak sıfır atık vizyonumuza destek olarak kullanıyoruz.2 çalışanı ile İstanbul'da kendi küçük atölyesini işleten güçlü kadın girişimci Ayşe ile tanışın. Kariyerine 1987 yılında modelist (kalıpçı) olarak başlayan Ayşe, 35 yıl moda sektöründe çalıştıktan sonra kaliteli işçilik sunma hayali ve tasarımları gerçeğe dönüştürme aşkıyla kendi atölyesini açmaya karar verdi. Peki Nakışınızı kim yaptı? İstanbul'da tüm nakışlarımızı yapan küçük bir nakış evi olan Gazi Nakış'ın inanılmaz özverili sahibi Erkan ile tanışın. Henüz 29 yaşındayken nakış mağazasını açan Erkan, tam zamanlı 9 kişilik ekibiyle nakış işlerinin çoğunu kendisi yapıyor.Sıfır atık Artık kumaşı asla atmıyoruz, bunun yerine yeni kullanılabilir öğeler yapmak için kalan artıkları kullanıyoruz. Şu anda sweatshirt üretimimizden kalan tekstil atıklarını bez çantalara ve yeniden kullanılabilir yüz temizleme pamuklarına dönüştürüyoruz. Dijital prototipleme Prototipler, bir tasarımı mükemmelleştirmek için genellikle birkaç kez yeniden yapıldığından, genellikle satılmayan ve atılan çok sayıda üretime tekabül ettiğinden, büyük bir atık kaynağı olabilir. CLO 3D yazılımını kullanmak, herhangi bir fiziksel kaynak israf etmeden rengi değiştirmemizi veya şekli ayarlamamızı sağlıyor. Ek olarak, tasarım modellerini bir tekstil simülasyonuna uygulamak için bir Browzwear yazılımı kullanıyoruz, bu da ne kadar tekstil atığımız olacağını doğru bir şekilde tahmin etmemize ve atıkları azaltmak için yeni simülasyonlar yapmamıza olanak tanıyor. İlk tasarımlarımız olan endüstriyel kenevir bazlı sweatshirtlerimizin üretimi sırasında, üretim öncesi yazılım kullanımı ile atıklarımızı %10'un üzerinde azaltmayı başardık.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Çalıştığımız üreticilerin sertifikaları mevcuttur: GOTS ve OEKO-TEX
Kullandığınız kumaşlar, iplikler, boyalar vs. yerli üretim ve ekolojik ve sosyal açıdan adil mi?
Evet kenevir kumaşı ağırlıklı çalışıyoruz. Kenevir doğada yetişirken toprağı temizler ve aynı zamanda düşük karbonlu bir bitkidir. Doğadaki en güçlü fiber olmasıyla da bilindiği için kalitesi yüksek ve uzun süreli kullanılabilir olmasına ek olarak 100% doğal olduğu için çözünebilir.
Üretiminizin sosyal açıdan adil olduğunu (maaş, izin, sosyal haklar vb.) beyan edebiliyor musunuz?
Evet.
Paketlememiz doğa dostu
Compostable paketleme kullanıyoruz. No issue firmasına ait olan. Her siparişimizde de tercih ettiğimizbir ormana adımıza ağaç dikiliyor. https://noissue.co/?utm_term=no%20issue%20packaging&utm_campaign=G_ROWCANZ_BRAND&utm_source=google&utm_medium=cpc&hsa_acc=7969553996&hsa_cam=11139540152&hsa_grp=123829692870&hsa_ad=625260731254&hsa_src=g&hsa_tgt=kwd-1062964989733&hsa_kw=no%20issue%20packaging&hsa_mt=e&hsa_net=adwords&hsa_ver=3&gclid=EAIaIQobChMIlan51KPfgQMVQQ4GAB3SVwc2EAAYASAAEgJOjPD_BwE
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Dijital prototipleme sayesinde çıkacak atığımızı önden görüyoruz ve minimuma indirebiliyor daha üretim yapmadan dijitallik sayesinde çıkacak minumum atıktan neler üretebileceğimizi planlıyoruz.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
Üreticilerimizde aynı mevkii de çalışan kadın ve erkeklerin aynı ücrete çalıştıklarının teyidini alıyoruz.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Bir Kadın girişimi olarak ağırılıklı kadın girişimcilerle çalışmaya ve kadın üreticilere destek sağlamaya çalışıyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Deprem bölgesindeki çocuklara kırtasiye gönderimi
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
İlerleyen zamanlarda firmamızın logosu gibi de kullandığımız Kaplanların neslinin tükenmekte olmasıyla ilgili bir bağış projesi planlıyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Ortağımız bulunmamaktadır 5 kişilik bir ekibimiz var kurucumuz ile beraber
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.