Çarşı / Üreticiler / Farge Organik
Farge Organik
KOCAELİ / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Tüm Ürünler (57 ürün)
Organik Süper Karışık Paket
1.100,00 TL
Depozitolu Kasam Var
0,10 TL
Organik Limon 0.5kg
45,00 TL
Organik Muz 0.5kg
51,00 TL
Organik Erik 0.5kg
90,00 TL
Organik Kabak 0.5kg
40,00 TL
Organik Domates 0.5kg
50,00 TL
Organik Köy Domatesi 0.5kg
55,00 TL
Organik Bamya 0.5kg
150,00 TL
Organik Taze Fasulye 0.5kg
100,00 TL
Organik Salatalık 0.5kg
45,00 TL
Organik Patlıcan 0.5kg
60,00 TL
Organik Köy Biberi 0.5kg
110,00 TL
Organik Jalapeno 0.25kg
75,00 TL
Organik Tatlı Kıl Biber 0.5kg
110,00 TL
Organik Semizotu 0.5kg
60,00 TL
Organik Patates 0.5kg
40,00 TL
Organik Soğan 0.5kg
40,00 TL
Organik Sarımsak 0.25kg
80,00 TL
Hakkında

Şehirden uzak, doğayla uyumlu bir yaşam arayışının sonunda kendimizi İzmit'in el değmemiş orman köyü Fethiye'de bulduk. 2016 yılında kurulumuna başladığımız çiftliğimizde hem üretim hem de kurulum çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. 165 dönüm üzerine kurulu çiftliğimizde sebze, meyve, kümes hayvanları, yumurta, bal, fide, fidan ve saksı bitkileri organik tarım yönetmeliğine uygun olarak üretilmektedir.

...

After a long search for a life that is away from the city and in harmony with the nature, we found ourselves in the untouched village of İzmit, Fethiye. In the farm that we started building in 2016, our work of constructing and producing is still ongoing today. In our farm we are producing vegetables, fruits, farm animals, egg, honey, seedling, sapling and pot plants appropriate to the organic agriculture regulations. Our purpose is to produce and sell enough products on local organic markets and on internet, so that we can live the simple, peaceful life that we have always dreamt of.

İhsan Burak Alsan
Farge Organik
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
FARGE ORGANIK TARIM TURIZM EGITIM LIMITED SIRKETI
Yetkili Kişi
İhsan Burak Alsan
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Organik sertifikali meyve sebze ve dogal hayvansal urunlerin uretimini yapiyoruz. Urunlerimizi organik pazarlar ve internet uzerinden sagligina ve cevreye duyarli insanlara ulastirmaya calisiyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Farge Organik olarak oncelikle 50 donum arazide organik sertifikali mevsime uygun bitkisel urunler uretiyoruz. Ciftligimizin bulundugu iklime uygun olmayan urunleri ise yine sertifikali baska ciftliklerden temin ediyoruz. Bunlarin yani sira 20 donum arazide serbest gezen 320 adet tavugumuz 50 adet kazimiz var. Ek olarak turkiye'de cok onemli bir eksiklik olan organik fide uretimine 2-3 ay icerisinde baslamayi planliyoruz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Isletmemiz adi sahis ortakligi olarak 3 ortakli kurulmustur. Su an icin 3 adet maasli calisanimiz bulunmaktadir. 3 ortaktan 2 tanesi de aktif olarak ciftlikte calismaktadir.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Urunlerimizin buyuk bir kismi organik sertifikalidir. Bu nedenle dogayi kimyasallarla zehirlemiyoruz
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Em-a, zeolit, sirke, hayvansal gubre gibi tamamen organik urunler kullanmaktayiz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Atiklarimizi elimizden geliginde ayristirmaya ve tekrar kullanmaya calisiyoruz. Ozellikle organik atillarimizi, pazardan artanlari tavuklarimizla paylasiyoruz.
Ek Bilgi 1
Sehir hayatini birakip dogaya yerlesmeyi tercih eden insanlar olarak baska insanlara da ilham vermek istiyoruz. Bu sayede daha cok insana bu hayatin guzelliklerini gosterebilecegimize inaniyoruz. Ozellikle cocuklarin dogayla ic ice buyumesinin onemine dikkat cekmeye calisiyoruz
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Is sahipleri ve calisanlar olarak ayni yerde yiyip iciyor beraber yasiyor, beraber calisiyoruz. Birbirimize emir vermiyor, rica ediyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Calisanlarimiza istedikleri kadar izin veriyor, onlarin makul bulduklari ucretlerle calistiriyoruz.
Ek Bilgi 7
ciftligimizin bulundugumuz yerde bugun internet kablolari hasar gordugu icin kaydi olusturmaya telefonumdan basladim ve burada sadece edge uzerinden baglanti kurabiliyoruz. Bu nedenle fotograflarimizi yukleyemiyorum. Ancak internetimizin onarilmasiyla beraber bilgisayar uzerinden fotograflari yuklemeyi planliyorum. Umarim sisteminiz buna izin veriyordur. Bu surec esnasinda instagram sayfamizdan fotograflarimizim kucuk bir kismina ulasabilirsiniz
Sertifikalar
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.