Çarşı / Üreticiler / Gülşah'ın Hobi Dünyası
Gülşah'ın Hobi Dünyası
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (12 ürün)
Hakkında

1980 doğuluyum. Lise mezunu ve evliyim. 2 tane çocuğum var; bir kızım bir de oğlum. Onların okulları kursları derken maddi olarak zorlanıyordum. Bu konuda eşime destek olmaya karar verdim. Evde üretebileceğim ürünler olduğunu farkettim ve bu ürünlerimi pazarlama için yollar aramaya başladım. Bu sırada beraber kursa gittiğim ve aynı zamanda komşum olan Mine arkadaşımdan Good4Trust adlı bir uygulama olduğunu ve İzmit Çarşısında ürünlerimi satabileceğimi öğrendim. Arkadaşım vasıtasıyla bu platforma kayıt oldum ve çok heyecanlıyım. Evimde amigurimi oyuncaklar, takılar, çantalar, runner, kırlent gibi tekstil ürünleri oluşturuyorum. İlerde ürün yelpazeme daha fazla çeşit eklemek istediğim için kurslara devam ediyorum. Ayrıca bu kurslarda hem sosyal anlamda hem de kişisel anlamda kendimi geliştiriyorum. Artık bir kadın olarak geleceğe daha umutla bakıyorum ve kendime daha çok güveniyorum. İyi ki varsınız. Teşekkürler.

Gülşah Duran
Gülşah'ın Hobi Dünyası
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Gülşah Duran
Yetkili Kişi
Gülşah Duran
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
adım Gülşah Duran. yaşım 44. lise mezunuyum. ev hanımıyım. 2 çocuk annesiyim. evde boş vakitlerimi değerlendirmek için el işi ürünler üretiyordum. arkadaşımdan böyle bir platform olduğunu öğrendim. ve ben de bu ailenin bir üyesi olmak istedim. kendi emeğimi kazanca dönüştürüp aile bütçeme ve çocuklarımın okul masraflarına katkıda bulunmak istiyorum.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
çocuklar ve bebekler için doğal zararsız oyuncaklar üretiyorum. bu sayede çocukların hem eğlenmesine hem de eğitimine katkıda bulunduğumu düşünüyorum. yaptığım takıların ve çantaların birilerinin işine yaradığını ve onları mutlu ettiğini görmek beni çok mutlu ediyor.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
örgü, amigurumi, takı, çanta, mefruşat, çeyizlik ve dekoratif ürünler
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
amigurumi : bebekler, hayvancıklar, uyku arkadaşları, eğitici oyuncaklar, meyveler, rakamlar. örgü : yelek, hırka, tulum, kazak, bebek takımları, battaniyeler. takı : kolye, küpe, bileklik, miyuki takılar, inci ve kum boncukla yapılmış takılar. çanta : plaj çantası, kol çantası, omuz çantası, el çantası, sırt çantası, cüzdanlar, şapkalar. mefruşat : runner, salon takımı, oda takımı. çeyizlik ürünler : nişan takımı, banyo takımı. dekoratif ürünler : punch nakışı işlemeli kırlentler, çantalar, banyo aksesuarları, yatak odası aksesuarları.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
hayır sadece kendi ürünlerimi satmayı düşünüyorum.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
hayır birlikte çalıştığım bir üretici yok kendim çalışıyorum.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
kumaş : çarşıda kumaş satan dükkanlardan, istanbulda toptan kumaş satan depolardan. yün, ip : tuhafiyelerden, toptan ip satan toptancılardan. elyaf : elyaf satışı yapan yorgancılardan ve internetteki çeşitli firmalardan. amigurumi kilitli göz : toptan amigurumi malzemesi satan toptancılardan ve tuhafiyelerden. boncuk : boncuk satışı yapan dükkanlardan, tuhafiyelerden, istanbuldaki toptancılardan, internetteki çeşitli firmalardan. çanta için ipler : tuhafiyelerden, pazarlardan ve toptancılardan.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
üretim yerim evim. evimde üretim yapıyorum ve kendimi geliştirmek için çeşitli kurslara devam ediyorum.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
sertifikam yok.
Paketlememiz doğa dostu
kağıt ambalajlar kullanmaya özen gösteriyorum.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
üretim yaparken çıkan artık ipleri amigurumi anahtarlıkların içlerinde kullanıyorum. ayrıca kumaş parçaları ile küçük dekoratif ürünler hazırlıyorum.
Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayabilmek ve diğer tüm alanlardaki ayrımcılıkları engellemek için faaliyet yürütüyoruz
hem kız hem erkek çocuklar için cinsiyet ayrımı gözetmeksizin oyuncaklar üretiyorum. ürünlerim her yaşa hitap ediyor.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
artık madde çıkartmamaya çıkarsa da bunu en aza indirgemeye gayret ediyorum. geri dönüşüm yapmaya özen gösteriyorum. giyilmeyen giysileri ve kullanılmayan çantaları geri dönüştürerek üretime katkı sağlıyorum.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
tek başıma bireysel olarak çalışmaktayım.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.